Arduino modelleri, Uno, Nano, Micro, Robot, Esplora şeklinde sıralanabilir. Tabi ki üzerinde çalıştığınız projeye göre kullanmanız gereken model farklılık gösterecektir.

Geleceği Kodlamaya karar veren kullanıcılarımız için doğru Mikro Kontrolcü kartını seçmenize yardımcı olmak isteriz. Yapmak istediğiniz proje için gerekli olan iletişim yolları, pin sayısı, ram kapasitesi ve bunun gibi birçok değişken özelliğe sahip kartlar arasında doğru olanı seçmelisiniz. 

Arduino kartı seçimleri esnasında yapılacak olan projeyi baz almanız gerekmektedir. Kullanmak istediğiniz Arduino kartı, kullanacağınız komponent sayısı, iletişim türü ve ram kapasitesi gibi değişiklikler gösterir. Az sayıda pin ve kablo bağlantısı gerektiren projeleriniz için Arduino Uno kartı sizin için ideal bir seçimdir.

Kullanmak istediğiniz kartın boyutu küçük olsun istiyorsanız Arduino Nano modeli size yeterli olabilir, kullanacağınız projede hem kart boyutu küçük hem de çalışma voltajı 3.3v’tu geçmiyor ise nano kartından daha küçük olan Pro Mini kartını tercih edebilirsiniz. Daha kapsamlı projelerinizde (3D printer yapımı gibi) Arduino Mega ram olarak ve bacak sayısı olarak işinize daha çok yarayacaktır.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR